Qozogʻistonlik loukoster FlyArystan 2026-yilning bahor va kuzgi jadvalida Olma-Ota – Samarqand – Olma-Ota yoʻnalishi boʻyicha toʻgʻridan-toʻgʻri reyslar qayta tiklanishini eʼlon qildi.
Parvozlar seshanba va shanba kunlari amalga oshiriladi: bahorda 21-martdan 30-maygacha, kuzda esa 1-sentabrdan 24-oktabrgacha.
Aviakompaniya prezidenti Richard Ledjerning taʼkidlashicha, xalqaro yoʻnalishlar tarmogʻini kengaytirish FlyArystan uchun ustuvor vazifa boʻlib qolmoqda. Reyslarning qayta tiklanishi yoʻlovchilarning Oʻzbekistonga sayohat qilishga boʻlgan barqaror qiziqishini aks ettiradi va kompaniyaning arzon parvozlar va barqaror operatsion faoliyat boʻyicha strategiyasiga mos keladi.
Chiptalarni mobil ilova, rasmiy veb-sayt va boshqa savdo kanallari orqali xarid qilish mumkin. FlyArystan toʻliq Air Astana guruhiga tegishli, Airbus A320 samolyotlarida parvozlarni amalga oshiradi va Skytrax talqini boʻyicha uch marta Markaziy Osiyo va MDHning eng yaxshi byudjet aviakompaniyasi deb topilgan (2023–2025).

Kazakh low-cost airline FlyArystan has announced the resumption of direct flights on the Almaty - Samarkand - Almaty route in the spring and autumn schedules of 2026.
Flights will operate on Tuesdays and Saturdays: in spring from March 21 to May 30, and in autumn from September 1 to October 24.
President of the airline, Richard Ledger, noted that expanding the international route network remains a priority for FlyArystan. The resumption of flights reflects the steady interest of passengers in traveling to Uzbekistan and aligns with the company's strategy for affordable flights and sustainable operations.
Tickets are already available through the mobile application, official website, and other sales channels. FlyArystan is wholly owned by the Air Astana Group, operates flights on Airbus A320 aircraft, and has been recognized three times as the best low-cost airline in Central Asia and the CIS by Skytrax (2023-2025).