14 июл 2026 yili uchun nashrlari
Oʻzbekiston Senati "Enterprise Uzbekistan" "raqamli kelajak zonasi" toʻgʻrisidagi qonunni blokladi va uni qayta ishlashga yubordi
Uzbekistan davlatning "raqamli yadrosi"ni yaratadi: 2028 yilga kelib davlat organlarining 5000 ta funksiyasi onlayn rejimga o'tkaziladi
Uzbekistan Soliq qo'mitasi fuqarolarning shaxsiy P2P-o'tkazmalari nazorat qilinadimi yoki yo'qmi, tushuntirdi
Uzbekistan suveren moliyalashtirishni jalb qilish bo'yicha mintaqadagi yetakchi beshlikka kirdi: mamlakat 690 million dollar oldi
Uzbekistonda 2,5 milliondan ortiq aholiga o'z nomiga kredit olish taqiqlandi
Jazira rekordlarni yangilamoqda: Uzbekistan yozgi elektr energiyasi iste'moli bo'yicha tarixiy maksimal ko'rsatkichni o'rnatdi
Ovozli kameralar majburiy bo'ldi: O'zbekistonda xususiy maktablar va bolalar bog'chalariga qo'yiladigan talablar kuchaytirildi

Публикации за 14 июля 2026 года
Сенат Узбекистана заблокировал закон о «цифровой зоне будущего» Enterprise Uzbekistan и отправил его на доработку
Узбекистан создаст «цифровое ядро» государства: к 2028 году переведут в онлайн 5000 функций госорганов
Налоговый комитет Узбекистана объяснил, будут ли контролироваться личные P2P-переводы граждан
Узбекистан вошел в пятерку лидеров региона по привлечению суверенного финансирования: страна получила $690 млн
Более 2,5 млн жителей Узбекистана запретили брать кредиты на свое имя
Жара бьет рекорды: Узбекистан установил исторический максимум летнего потребления электроэнергии
Камеры со звуком стали обязательными: в Узбекистане ужесточили требования к частным школам и детсадам