Тошкент вилояти ҳокими Зоир Мирзаев Саудия Арабистони инвестициялар вазирининг ёрдамчиси Имрахим ал-Муборак билан учрашув ўтказди. Томонлар мамлакатлар ўртасидаги савдо-иқтисодий ва инвестиция алоқаларининг барқарор ривожланишини қайд этиб, Ўзбекистон ва Саудия Арабистони раҳбарияти ўртасидаги очиқ мулоқотнинг ролини таъкидладилар.
Тошкент вилоятининг аҳоли зич жойлашган ва иқтисодий фаол ҳудуд сифатидаги аҳамиятига эътибор қаратилди. Мирзаев саноат, энергетика, инфратузилма, хизмат кўрсатиш ва туризм соҳаларида йирик лойиҳаларни амалга ошириш салоҳиятини қайд этиб, хорижий инвесторлар учун шаффоф ва қўллаб-қувватловчи шароитлар яратишга тайёрлигини таъкидлади.
Имрахим ал-Муборак учрашувнинг конструктивлигини юқори баҳолади ва Саудия тадбиркорларининг Тошкент вилояти билан қўшма лойиҳаларни ишлаб чиқиш ва изчил амалга оширишдан манфаатдор эканлигини тасдиқлади.

Khokim of Tashkent region Zoir Mirzaev met with Assistant Minister of Investment of Saudi Arabia Imrahim al-Mubarak. The parties noted the sustainable development of trade, economic and investment ties between the countries, emphasizing the role of open dialogue between the leadership of Uzbekistan and Saudi Arabia.
The focus was on the importance of the Tashkent region as a densely populated and economically active region. Mirzaev noted the potential for the implementation of large projects in industry, energy, infrastructure, services and tourism, emphasizing the readiness to create transparent and supportive conditions for foreign investors.
Imrahim al-Mubarak highly appreciated the constructiveness of the meeting and confirmed the interest of Saudi entrepreneurs in the development and consistent implementation of joint projects with the Tashkent region.