Loyiha istiqbollari Farg‘ona viloyati hokimi Xayrullo Bozorov va kompaniya delegatsiyasi rahbari Yin Beytszin boshchiligida muhokama qilindi. Tomonlar avval erishilgan kelishuvlar va mintaqada rejalashtirilgan investitsiya loyihalarining bajarilishini ko‘rib chiqdilar.
Asosiy e’tibor texnoparkni tashkil etishni jadallashtirishga qaratildi. Uning hududida import o‘rnini bosuvchi va eksportbop mahsulotlar ishlab chiqarishni joylashtirish, shuningdek, qo‘shimcha xorijiy investitsiyalarni jalb qilish ko‘zda tutilgan.
Xitoy investorlari Shandong provinsiyasi tajribasini hisobga olgan holda maydonni rivojlantirish bo‘yicha takliflar kiritdilar. Bundan tashqari, kompaniya Farg‘ona viloyatida bir qancha yangi investitsiya loyihalarini amalga oshirishni taklif qildi.
Mintaqaviy hokimiyat investorlarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga tayyorligini bildirdi. Uchrashuv yakunida tomonlar erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish bo‘yicha keyingi qadamlarni kelishib oldilar.

В Риштанском районе Ферганской области Узбекистана планируется создать специализированный технопарк с современными производственными предприятиями. Проект будет реализован при участии иностранных инвесторов, в том числе китайской компании Shandun Singke Holding Co., Ltd.
Перспективы проекта обсудили хоким Ферганской области Хайрулло Бозоров и делегация компании во главе с её руководителем Ин Бэйцзином. Стороны рассмотрели выполнение ранее достигнутых договорённостей и инвестиционные проекты, запланированные в регионе.
Основной акцент сделали на ускорении создания технопарка. На его территории предполагается разместить производства импортозамещающей и экспортной продукции, а также привлечь дополнительные зарубежные инвестиции.
Китайские инвесторы представили предложения по развитию площадки с учетом опыта провинции Шаньдун. Кроме того, компания предложила реализовать в Ферганской области несколько новых инвестиционных проектов.
Региональные власти заявили о готовности поддержать инициативы инвесторов. По итогам встречи стороны договорились о дальнейших шагах по реализации достигнутых соглашений.