"Oʻzbekneftgaz" va Ozarbayjon Davlat neft kompaniyasi SOCAR Oʻzbekistonda zamonaviy avtomobil yoqilgʻi quyish shoxobchalari tarmogʻini rivojlantirish boʻyicha hamkorlik shartnomasini imzoladi. Hujjat ikki davlatning IV hududlararo hamkorlik forumi doirasida tuzildi.
Tomonlar yangi AYoQShlar yaratish imkoniyatlarini birgalikda baholash, ularni joylashtirish uchun istiqbolli joylarni aniqlash va mos maydonchalarni oʻrganish niyatida. Bundan tashqari, kompaniyalar optimal biznes-modellarini va kelajakdagi loyihalarni amalga oshirishning amaliy mexanizmlarini ishlab chiqishni rejalashtirmoqda.
Kelishuv "Oʻzbekneftgaz" va SOCAR oʻrtasidagi hamkorlikni kengaytirishi va Oʻzbekistonning yoqilgʻi infratuzilmasini yanada rivojlantirish uchun asos yaratishi kerak.

«Узбекнефтегаз» и Государственная нефтяная компания Азербайджана SOCAR подписали соглашение о сотрудничестве в развитии сети современных автозаправочных станций в Узбекистане. Документ заключен в рамках IV Форума межрегионального сотрудничества двух стран.
Источник изображения: АО «Узбекнефтегаз»
Стороны намерены совместно оценить возможности создания новых АЗС, определить перспективные места для их размещения и изучить подходящие площадки. Кроме того, компании планируют разработать оптимальные бизнес-модели и практические механизмы реализации будущих проектов.
Соглашение должно расширить сотрудничество между «Узбекнефтегазом» и SOCAR и создать основу для дальнейшего развития топливной инфраструктуры Узбекистана.