"O'zmetkombinat" AJ po'lat maydalash sharlarini prokatlash bo'yicha yangi kompleksni ishga tushirdi. Korxona yiliga 300 ming tonnagacha bunday mahsulot ishlab chiqarish imkoniyatiga ega bo'ladi.
Loyiha atigi to'rt oy ichida amalga oshirildi. Yangi ishlab chiqarishda diametri 40 va 50 mm bo'lgan, IV-V qattiqlik guruhiga kiruvchi po'lat sharlar ishlab chiqariladi. Ular yirik sanoat korxonalari tomonidan foydalanish uchun mo'ljallangan.
Источник изображения: "O'zmetkombinat" AJ
"O'zmetkombinat"da ta'kidlanishicha, kompleksning ishga tushirilishi ishlab chiqarishni kengaytirish va yangi sanoat quvvatlarini jadal yaratish dasturining bir qismidir.

АО «Узметкомбинат» ввело в эксплуатацию новый комплекс по прокатке стальных мелющих шаров. Предприятие сможет выпускать до 300 тыс. тонн такой продукции в год.
Проект реализовали всего за четыре месяца. На новом производстве будут выпускать стальные шары диаметром 40 и 50 мм, относящиеся к IV–V группе твердости. Они предназначены для использования крупными промышленными предприятиями.
В «Узметкомбинате» отметили, что запуск комплекса является частью программы по расширению производства и ускоренному созданию новых промышленных мощностей.